Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku, po zapoznaniu się z  ekspertyzą geologiczną skarp na osiedlu, zażądał przeprowadzenia dodatkowych badań. Będące uzupełnieniem  badania wykonała firma INGEO, a projekt naprawczy obejmuje oprócz odbudowy skarpy i przebudowy systemu odprowadzania wód opadowych, wykonanie drenażu wgłębnego.

Ze względu na konieczność zaangażowania specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do wykonania objętego projektem naprawczym wgłębnego drenażu, koszty robót  już teraz określić należy jako  bardzo wysokie.

Wszystkie prace objęte będą nadzorem budowlanym i rozpoczną się wczesną wiosną.

Wobec konieczności dodatkowych badań, wcześniej planowane terminy naprawy skarpy uległy przesunięciu.

Dotychczasowi oferenci zostali zobligowani do modyfikacji  swoich ofert i dostosowania do warunków projektowych załączonych do wydanej decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Trwają przeglądy mechanizmów napędu szlabanów na osiedlu i sukcesywnie szlabany wyłączane są z eksploatacji, na czas koniecznej wymiany zużytych elementów. Informujemy również, że od stycznia nastąpiła podwyżka kosztów sprzątania  terenu na osiedlu. Aneks dotyczący zakresu  obowiązków firmy Clean-bud znajduje się na stronie internetowej www.nowiec.pl.

Andrzej Gac

Administrator

Zarządzanie osiedlem w styczniu 2017
Tagi:            

Komentarze 3 thoughts on “Zarządzanie osiedlem w styczniu 2017

 • 2017-03-01 z 22:50
  Permalink

  Mail do Zarządcy osiedla (a.gac@gestor.com.pl) został wysłany treści jak poniżej:

  „Szanowny Panie,

  Nawiązując do naszej dzisiejszej rozmowy telefonicznej chciałbym przedstawić poruszone w niej kwestie w formie pisemnej.
  Mail adresowany jest do Państwa firmy ze względu na to, iż Rada Osiedla utrzymuje tylko bieżące kontakty robocze z Zarządcą, którego Pan jest przedstawicielem.

  1. Chciałbym, aby przed decyzją w sprawie rozstrzygającej przetarg zostały wyjaśnione poniższe kwestię ze względu na bardzo wysokie koszty korekcji szkód wywołanych nawałnicą 2016. (chciałbym podać mniej wtajemniczonym, iż koszt mb odwiertu głębinowego netto to nie mniej niż 150 Pln!!!).

  – jak się ma obecna ekspertyza geologiczna osiedla do ekspertyzy dewelopera na podstawie której został zaprojektowany system odprowadzania wód opadowych jak i zostało wydane pozwolenie na budowę systemu odprowadzania wód opadowych jak i całego osiedla. Należy rozpatrzyć pociągnięcie do odpowiedzialności i partycypowania w kosztach osoby i instytucje/firmy odpowiedzialne za uchybienia zanim podejmie się decyzje pokrywania kosztów przez mieszkańców.

  – proszę o analizę i weryfikację ilości podjazdów przedgarażowych, które zostały 100 % zabudowane (w szczególności w rejonie części osiedla do której ogół jego mieszkańców nie ma dostępu) co mogło przyczynić się do niewydolności układów odprowadzania wód deszczowych z powodu, iż zostały zmienione parametry obliczeniowe stosowane do wymiarowania ww.

  – proszę o werifikacje ingerencji w skarpy podczas urządzania ogrodów w lokalizacji , gdzie nastąpiło osunięcie ziemi w zamknietej częsći osiedla jak i koło boiska sportowego i ewentualne egzekwowanie należności od osób, które doprowadziły swoja ingerencją do ww. (jako dokumentacje można wykorzystać zdjęcia z ww lokalizacji umieszczone w portalu osiedla).

  Chciałbym zarazem poinformować Pana jako przedstawiciela firmy Gestor, iż nie wyrażam zgody na partycypowanie w ewentualnych kosztach przebudowy instalacji opadowej jak i rewitalizacji skarp „w ciemno” bez uprzedniej konsultacji oraz bez analizy i wyjaśnienia ww punktów.

  2. Proszę o podanie linku do aneksu umowy Cean-bud ponieważ nie mogę jej się doszukać na stronie internetowej http://www.nowiec.pl.
  Uważam, iż Administrator powinien przesyłać takie informacje drogą mailową do mieszkańców.
  Ponadto chciałbym, aby została udostępniona mapa osiedla z zaznaczeniem terenu podlegającego usługą firmy Clean-bud, aby wyklarować sytuacje a’la czy dane lokalizacja na osiedlu jest w zakresie obowiązków firmy Clean-bud czy podlega pod ZDiZ w Gdańsku.
  Pragnę nadmienić, iż nie interesują mnie kwestie finansowe, które mogą podlegać ochronie umowy handlowej pomiędzy Gestor / Clean-bud , lecz tylko zakres obowiązków.

  3. Chciałbym wyjaśnienia kwestii na jakiej podstawie cześć naszego otwartego osiedla została zamknięta dla ogółu mieszkańców pomimo, iż mamy do tego notarialnie potwierdzone prawo własności jak i płacimy za zużywaną tam energie elektryczną.

  Informuje Pana, iż powyższa korespondencja zostanie opublikowana na portalu osiedla, http://www.nowiec.pl

  Z poważaniem.

 • 2017-02-23 z 22:12
  Permalink

  Ciekaw jestem jak się ma obecna ekspertyza geologiczna osiedla do ekspertyzy dewelopera na podstawie której został zaprojektowany system odprowadzania wód opadowych jak i zostało wydane pozwolenie na budowę i osiedla.

  Jeżeli różnicę są znaczne należy rozpatrzyć pociągnięcie do odpowiedzialności i partycypowania w kosztach osoby i instytucje/firmy odpowiedzialne za uchybienia zanim podejmie się decyzje pokrywania kosztów przez mieszkańców.

 • 2017-02-23 z 22:01
  Permalink

  Witam,
  Proszę o podanie linku do aneksu umowy Clean-budu ponieważ nie mogę jej się doszukać na „na stronie internetowej http://www.nowiec.pl„.
  Uważam, iż Administrator powinien przesyłać takie informacje drogą mailową.

  Ponadto prosił bym o przekazanie mapy osiedla z zaznaczeniem terenu podlegającego usługą firmy „Clean-bud”, aby wyklarować dyskusje a’la czy dana lokacja jest w zakresie obowiązków firmy czy podlega pod ZDIZ w Gdańsku.

Dodaj komentarz