Spacer po Nowcu w sobotę albo niedzielę pozwalał obejrzeć te miejsca na osiedlu, w których ulewa dała się mocno we znaki naszym domom, traktom, zieleni, zboczom. Miejsc tych jest niestety wiele, a skala zniszczeń jest znaczna. Istnieje nawet „prawdopodobieństwo obsunięcia się budynku w zabudowie bliźniaczej”. Poniżej kilka zdjęć z miejsc, w których zniszczenia są widoczne gołym okiem. W poniedziałek (18 VII) mają mieć miejsce szczegółowe oględziny skutków ulewy na naszym osiedlu, dokonane przez Gestora (Andrzej Gac). Mamy nadzieję, że uzyskamy precyzyjne informacje o skali szkód i planowanych działaniach, związanych z ich usuwaniem.
Poniżej aktualna (19 lipca 13:00) informacja od Gestora zamieszczona w komentarzu:
Z uwagi na znaczne szkody wyrządzone przez ulewę teren boiska traktować należy jako czasowo wyłączony z użytkowania.
Wobec znacznie poważniejszej sytuacji na skarpach osiedla, gdzie występuje bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia, usuwanie szkód na boisku niestety nie jest sprawą priorytetową.
Teren wokół boiska w dniu 18.07.2016 (poniedziałek) poddany został oględzinom Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Zgłoszono również powstałą szkodę do ubezpieczyciela .
Prace naprawcze ruszą po uzyskaniu opinii nadzoru budowlanego co do sposobu umocnienia uszkodzonej skarpy i oszacowaniu szkody przez ubezpieczyciela.

Poniżej zdjęcia zniszczeń po ulewie otrzymane od Gosi.

Szkody po ulewie 2
Tagi:    

Komentarz do “Szkody po ulewie 2

 • 2016-07-19 z 13:23
  Permalink

  Z uwagi na znaczne szkody wyrządzone przez ulewę teren boiska traktować należy jako czasowo wyłączony z użytkowania.
  Wobec znacznie poważniejszej sytuacji na skarpach osiedla,gdzie wystepuje bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia, usuwanie szkód na boisku niestety nie jest sprawą priorytetową.
  Teren wokół boiska w dniu 18.07. / poniedziałek/ poddany został oględzinom Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.Zgłoszono również powstałą szkodę do ubezpieczyciela .
  Prace naprawcze ruszą po uzyskaniu opini nadzoru budowlanego co do sposobu umocnienia uszkodzonej skarpy i oszacowaniu szkody przez ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz